Telefon: +90 212 202 75 57 | Eposta: info@designof.com.tr

Design of... Tasarım, Proje, Danışmanlık


Firma; tasarım konusundaki sınırsızlığı ‘Design of…’ ismiyle anlatıyor. ‘of’ aynı zamanda ortaklar Oya ve Funda’nın baş harflerini simgeliyor.

Yaşadıkları mekanı özel kılmak için 2004 yılında kapılarını müşterilerine açtı.
8 sene Zekeriyaköy’de hizmet veren firma yeniliklerle 2012’de Göktürk’e taşındı. Firma; müşteri istek ve gereksinimlerini doğru saptamayı her zaman temel ilke edindi. Bu veriler doğrultusunda kalite, estetik ve fonksiyon kriterlerinden ayrılmadan projeler üretiyor.

Amaçları;

Müşterilerinin zevklerini, tarzlarını; tüm yaşam biçimlerini her yönüyle algılayıp bunun etrafında yaratıcı ve fonksiyonel çözümler kurmak..
Tasarım odaklı çözümlerle farkedilir ve zamansız mekanlar yaratmak..

Oya Tosun Çavdar

Kurucu Ortak

1980’de Robert Kolej ve 1984’de İTÜ İşletme Müh. Bölümü’nü bitirdi. 4 yıllık bankacılık ‘yanlış’ından sonra meslek değiştirerek 1991-1994 yılları arasında UCLA’ de İç Mimarlık eğitimi aldı.

1994-1998 arası Mozaik Design ve Güngör Dekorasyon/Baker,Ralph Lauren ‘de çalışarak yeni mesleğinde deneyim kazandı. 1998’ den beri serbest iç mimar olarak çalışıyor.

Kemer Country Kemer Yapı Firması’na taşeron mimarlık sürecinin ardından End.Ürün Tasarımcısı Gamze Akay Güven’ le Emirgan’ da iki yıllık ortaklık sırasında fuar standı ve ofis mobilyaları ile ilgili çalışmalar yürüttü.

Mimar Funda Varlık ile 8 yıl Zekeriyaköy Çarşı’dan sonra showroom/ofisi 2012’de Göktürk’de daha büyük bir mekana taşıyan Oya T. Çavdar, konut dekorasyonu ve mobilya, aydınlatma ve aksesuar tasarımı ağırlıklı olarak faaliyet sürdürüyor.

Tasarımın farklı disiplinlerine de ilgi duyarak resim, ahşap boyama ve porselen boyama gibi alanlarda da denemeler yapıyor.

Funda Zengin Varlık

Kurucu Ortak

1999’da Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık bölümünden mezun oldu. Okul yılları boyunca Rölöve, Restorasyon alanında başarılı işlere imza atan İnkaya Mimarlık’ta çalıştı.

1999-2002 yılları arasında mobilya tasarım, üretim ve uygulamada; tasarımını yaptığı ürünün imalat süreçleriyle ilgili deneyim kazandı.

Kadir Has Üniversitesi MBA programını tamamladıktan sonra 2004 yılında Oya T. Çavdar ile Design of… Tasarım, Proje, Danışmanlık şirketini kurdu.

Halen Göktürk’deki showroom/ofislerinde çalışmalarını sürdürmektedir.

Müşterilerimiz Design Of Hakkında Ne Diyor?